Povedali o zápase (1)

Nortoni potrebovali „bodovať“ aby nespadli na 6. priečku a súperom v štvrťfinále by im bolo tretie Maple. Žirafy už mali zabezpečené najhoršie piate a najlepšie štvrté miesto a tak mohli hrať uvoľnene. Negatívnu sériu, ktorú majú s Nortonmi už päť zápasov nakoniec nepretrhli. So súperom nezískali ani bod už od štvrťfinále ostatnej sezóny (3:0 na zápasy) a v dvoch meraniach síl v prebiehajúcom ročníku. Nortoni začali svižne, už na začiatku 5. minúty viedli 0:2. Kontaktný gól na 1:2 prišiel až 22. minúte a za rovnakého stavu skončila aj druhá tretina. Po rýchlom brejku bolo v 32. minúte 2:3. Žirafy sa snažili vyrovnať, ale brankár Adámek bol proti. Nakoniec nedošlo ani k chystanej hre bez brankára, nakoľko o výsledku definitívne rozhodol minútu pred koncom Valašek. Obaja súperi sa tak stretnú v repríze aj v tohtoročnom play-off a žirafy budú mať čo oplácať.

Pridané: 03.05.11 18:11.